Producent kulki silikonowej - materialytapicerskie.com.pl

Producent kulki silikonowej - materialytapicerskie.com.pl

Samodzielne szycie lalek czy też poduszek pozwala nie tylko rozwinąć swoje umiejętności oraz hobby, ale także może stać się w przyszłości świetną formą zarobku.

Co ciekawe, do niedawna część materiałów potrzebna do wykonania tego typu rękodzieła była trudno dostępna, na zakup mogły pozwolić sobie zakłady krawieckie czy też firmy tapicerskie. Obecnie dostęp ten jest praktycznie nieograniczony. Jednym z takich materiałów jest na pewno kulka silikonowa. Co warto wiedzieć na jej temat i gdzie ją kupić? Zachęcamy do lektury. 

Kulka silikonowa - co to jest? 

Kulka silikonowa jest świetnym wypełnieniem do poduszek, maskotek, lalek, a także innych artykułów rękodzielniczych oraz legowisk dla zwierząt. Jest to produkt wykonany z włókien silikonowych oraz poliestrowych. Warto decydować się na zakup takiego produktu, który ma certyfikat Oeko-Tex. 

Co istotne, kulka silikonowa powstaje przy wykorzystaniu specjalnej maszyny nazywanej zgrzeblarką, która formuje włókna w kulki o rozmiarze nieprzekraczającym 5 mm. Produkt ten jest pełni antyalergiczny, czyli bezpieczny dla dzieci i osób zmagających się z alergią.

Wypełnione kulką poduszki, maskotki czy też legowiska dla zwierząt, można bez problemu prać w pralce. Kulka nie mechaci się, a także podczas prania nie zbija w jedną całość. 

Produkcja kulki silikonowej

Każdy producent kulki silikonowej ma swoją własną metodę wytwórstwa tego artykułu. Decydując się na produkcję, można dobierać twardość czy też puszystość kulki. Dzięki temu wypełnienie może być zwarte lub też luźne, w zależności od preferencji klienta. 

Wykonana z należytą starannością kulka silikonowa ma duże właściwości użytkowe. Świetnie zastępuje naturalny puch, który dla wielu osób może być czynnikiem, powodującym alergię. W przypadku wykorzystania kulki silikonowej jako wypełnienia poduszek doskonale dopasowuje się ona do kształtu głowy i zapewnia optymalny komfort podczas snu. 

Kulkę silikonowa można również wykorzystać jako gadżet. Sprawdza się szczególnie w okresie świątecznym, gdyż wykonuje się z niej najczęściej sztuczny śnieg. Jest on dekoracją wielu prac plastycznych, a także scenografii, na przykład przygotowanych na Jasełka. 

Producent kulki silikonowej - gdzie szukać? 

Osoby, które na co dzień zajmują się rękodziełem DIY lub też chcą podarować bliskiej osobie prezent i wykonać dla niej spersonalizowaną poduszkę, powinny zdecydować się na zakup kulki silikonowej w sprawdzonym sklepie. Szczególnie polecamy zakupy u producenta kulki silikonowej, czyli w naszej hurtowni tapicerskiej P. H. Adrian. 

Kulka silikonowa produkowana jest przez nas z naprawdę cienkich, wysokojakościowych włókien silikonowych. Każde pojedyncze włókno jest spiralnie skręcone, a na całej długości ma wydrążony kanalik, który zapewnia produktowi odpowiednią cyrkulację powietrza, a także sprężystość.

Kulki te są wytrzymałe, odporne na odkształcenia oraz zginanie czy ścieranie. 

Kup kulkę silikonową online w sklepie P. H. Adrian

Kulka silikonowa jest delikatnym materiałem wykonanym z włókien silikonowych, które uformowane są w kłębuszki o średnicy 5 mm. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do wypełnienia poduszek, legowisk dla zwierząt czy też maskotek. Szukając odpowiedniego i wytrzymałego produktu, warto zdecydować się na zakupy u sprawdzonego producenta kulki silikonowej, czyli w naszej hurtowni tapicerskiej P. H. Adrian. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium